Mesetár tábor

Augusztus első hetében Erzsébet tábornak adott otthont iskolánk. Tanulóink közül 55-en vettek részt a Mesetár című tematikus héten, ahol La Fontaine-meséket, népmeséket ismertek meg és jelenítettek meg különböző technikákkal. Készült síkbáb, volt árnyjáték, pixelezés, mézeskalács-díszítés, pogácsakészítés, -sütés, nemezelés, biciklizés, fürdőzés Békéscsabán, Gyomaendrődön, Szanazugban, benézhettünk a Bábszínház kulisszái mögé, jártunk tájházban, a Széchy Tamás Emlékházban, ahol felsorolni is nehéz, mi mindent csináltunk, tanultunk, próbáltunk ki, kóstoltunk! Élménydús, tartalmas hét volt. Köszönjük a szervező és lebonyolító pedagógusoknak (Illik Józsefné, Bólya Mónika, Váradi Edit, Szarvasné Seres Melinda), köszönjük az egész heti segítséget Bönde Máriának, Kissné Lukucz Katalinnak, az iskola dolgozóinak, a konyha dolgozóinak, a polgárőröknek, a szülőknek és természetesen a lelkes és mindig vidám GYEREKEKNEK!

 

Szarvasné Seres Melinda