ISMERJÜK BÉKÉS MEGYÉT

November 28-án a Sarkadi Ady-Bay Gimnáziumban az "Ismerd meg Békés megyét" természettudományos vetélkedőn vett részt iskolánk 18 hetedikes és nyolcadikos tanulója. A három fős csapatoknak előzetes feladatként prezentációt kellett készíteni Békés megyei ismert személyekről. Hat csapattal képviseltük a dobozi iskolát. Valamennyi csapat dobozi emberekről készített előadást, plakátot és Power Point prezentációt. 

A feldolgozott témák:    -  Zsigmond Károly intézményvezető munkássága (Békési Zoltán, Pribojszki Péter, Váradi Tamás 8.a)
                                   - Mező Misi pályafutása (Danczik Anna, Tányér Fanni, Lázár György 8.a, 8.b)
                                   - Sztojka Tibor és fiai (Furák Szilvia, Kanalas Cintia, Sztojka Dorina 8.a)
                                   - Jeanne Marie Dickens Weinckhem grófnő (Jakab Enikő, Orodán Anita, Szigeti Boglárka 8.a)
                                   - A Sámson legenda (Baji Márk,Szűcs Károly, Péter Károly 8.a)
                                   - A dobozi cigányság élete képekben (Baráth Csenge, Szabó Fanni, Szilágyi Dorina  7.a)
                                   - Dr. Oláh Andor, a kamillás doktor
Munkánkat nagyban segítette Zsigmond Károly, Futakiné Debreczeni Ilona, Debreceni Hajnalka, Kiss János és Óréné Szabó Erzsébet. Köszönjük idősebb Komlósi Györgyné Icuka néninek, hogy a hagyományos bokoli elkészítésében segített a gyerekeknek, és Bálint Beáta felkészítő tanár néninek az ötleteket, Illik Józsefné Margó tanító néni, továbbá Békési Zoltán segítségét a gyerekek utaztatásában.
A versenyen 12 csapat vett részt a környező településekről. A KINCSES DOBOZ nevű csapat:  Pribojszki Péter, Váradi Tamás és Békési Zoltán 8.a osztályos tanulók 3. helyezést értek el. Értékes jutalommal tértünk haza. 
 
Békési Zoltán 8.a