
Szellemi kincseink nyomában
„A tudás az egyetlen dolog, amit ha megosztunk másokkal, nem fogy el, hanem gyarapodik.”
-Szent-Györgyi Albert-
Ezt az örök igazságot és a szellemi gyarapodás örömét bizonyítják diákjaink már évek óta a Bendegúz Tudásbajnokság tanulmányi versenyein. A megmérettetés játékos, kreatív feladataival nemcsak a lexikális tudást méri fel, hanem egy összetartó, egymást elismerő és inspiráló közösséget is épít. Egy olyan közeget, ahol minden gyermek büszke lehet magára, eredményeire.
Az idei tanévben 19 tanulónk- Kereki Luca 3.a, Köteles Bíborka Karolina 3.a, Lukács Letícia Ildikó 3.a, Molnár László 3.a, Papp Emese 3.a, Sztojka Norbert Nolen 3.a, Taró Attila 3.a, Hrabovszki Máté 5.a, Megyeri Gréta Vica 5.a, Takács Gergő 5.a, Tóth Izabella 5.a, Hegedüs Dávid 6.a, Mezei Pál Mihály 6.a, Mészáros Angelika 7.a, Ajtai Letícia 8.a, Bodóczki Ketrin Hilda 8. a, Czinanó László Ábrám 8. a, Kovács Mihály 8. a, Megyeri János 8. a- 5 tantárgyból nevezett be a versenyre.
Büszkeség számunkra, hogy többen két tantárgyból is vállalták a kihívást. A diákok sikeres felkészítését Juhász Adrienn, Futakiné Debreczeni Ilona, Karádi Éva, Szerb Marianna, Péliné Eszenyi Hajnalka, Szatmári Fanni és Zombai Attila pedagógusok segítették.
A gyerekek kiválóan teljesítettek: a hat forduló feladatait szinte hibátlanul megoldva, arany és ezüst minősítésekkel zárták. Ezzel a kimagasló teljesítménnyel mindenki bejutott a vármegyei döntőbe, amelynek idén a Békéscsabai Kazinczy Ferenc Általános Iskola adott otthont.
Tanítványaink elismerésre méltó eredményeket értek el a vármegyei döntőben a következő tantárgyakból: Mészáros Angelika 1. helyezés irodalom, szövegértés, Megyeri János 1. helyezés történelem, Tóth Izabella 2. helyezés történelem, 4. helyezés természetismeret, Takács Gergő 3. helyezés matematika, Kovács Mihály 4. helyezés történelem, Mezei Pál Mihály 5. helyezés matematika, Czinanó László Ábrám 6. helyezés történelem, Bodóczki Ketrin Hilda 9. helyezés magyar nyelv.
Mészáros Angelika irodalom, szövegértés tantárgyból bejutott az országos döntőbe, Szegedre. A rangos 23. helyet szerezte meg.
Szívből gratulálunk minden szorgalmas és kitartó tanulónknak! Kívánjuk, hogy a most megszerzett tudás és a versenyzés öröme inspiráljon titeket a jövőbeli céljaitok elérésében is!
Péliné Eszenyi Hajnalka
felkészítő tanár, a verseny koordinátora