A zene világnapja

„A zene a káoszból rendet teremt; a ritmus a széttartót egységbe fogja; a melódia a megszakítottat folytonossá varázsolja; a harmónia az össze nem illőket összeegyezteti.”  1975-ben Yehudi Menuhin ezekkel a szavakkal köszöntötte a zene világnapját. A hegedűművész szerint meg kell becsülnünk a csöndet, az ezerarcú muzsikát megismernünk azért fontos, mert közelebb hozza egymáshoz az embereket és a kultúrákat. A Dobozi Általános Iskola tanulóit Kiss Rózsa tanárnő és a Fülemüle kórus hozta össze a zene világnapja alkalmából. Az LGT együttes örökzöldje: A dal a miénk csendült fel, és dúdoltuk egy délelőttön át! Kiss Rózsa tanárnő elmondta: „Az UNESCO Nemzetközi Tanácsa 1975-ben Yehudi Menuhin kezdeményezésre emelte október 1-jét a zene világnapja rangjára. Ez a nap a zeneművészet legnagyobb alakjaira emlékeztet, segíti a különböző kultúrák zenéinek jobb megismerését. Figyelmeztet bennünket arra, hogy a zene az kell, mert körülölel..., mert átvisz az életen... Az, aki énekel, örömet szerez másoknak, sőt önmagának is. Számomra azt is jelenti, hogy aki még tud énekelni, az az ember tud remélni. Remélni a jobbat, a békéset, a tisztát. Erről szólt a mai dalunk, az LGT: A dal a miénk című száma is.”

Köszönjük az élményt!