A X. Kortárs Versmondó Verseny eredményei

„Nevet fenn a felhő, kacsingat a nap, huncut mosolyukból szivárvány fakad.”– Tóthárpád Ferenc kortárs költő sorai ezek.

A közelmúltban tizedik alkalommal szervezték meg a Kortárs Versmondó Verseny Kárpát – medencei döntőjét, a versszerető gyerekek fesztiválját.

A szervezők célja nem változott, hiszen a Kárpát - medencében a magyar nyelv, valamint a páratlanul gazdag kortárs magyar költészet, a tiszta érzelmek és gondolatok tolmácsolásáért, megértéséért, illetve megérzéséért kívánnak tenni évről évre.

A X. Kortárs Versmondó Verseny Kárpát-medencei versenyén, a Dobozi Általános Iskolát három másodikos diák képviselte.

A verseny online térben zajlott. 30 település 46 intézményéből 660 gyermek mérettette meg magát ezen a versfesztiválon! Mivel online versenyről volt szó, ezért a versenyzők által elmondott Tóthárpád Ferenc – verseket vágatlan videóban küldtük el.

Az eredményhirdetésére online kerül sor, melyre a szülők is csatlakozhattak.

A nívós szakmai zsűri - kortárs költők, mesterpedagógusok, egyetemi docens -  bronz, ezüst és arany fokozatokkal minősítették a versmondókat.

Versenyzőink közül ezüst minősítést szerzett Tóth Marcell 2A osztályos tanuló. Arany minősítést ért el Szatmári Tamara és Lukucz Lara 2A osztályos tanulók, akik egy- egy szép könyvvel is gazdagodtak.

Büszke vagyok rájuk, gratulálok nekik!

Tóthné Székely Ildikó

felkészítő pedagógus