Versmondó verseny

Idén is megemlékezett iskolánk a költészet napjáról, bár nem április 11-én, hanem 26-án került sor az ünnepségre. Az idén, eddigi szokástól eltérően évfolyamonként mérték össze tehetségüket a versenyzők a Dobozi Közösségi Ház és Könyvtárban. Ahogy tavasszal kinyílnak a virágok, és gyönyörködhetünk bennük, a tanulók is kinyíltak és eljutott a versek üzenete lélektől lélekig, és mi lenyűgözve hallgattuk őket. Köszönettel tartozom a zsűrinek: Péliné Eszenyi Hajnalkának, Kádár Ádámnénak, a diákönkormányzat részéről Dalmadi Rebeka 8.a osztályos tanulónak és a zsűri elnökének: Kiss Rózsának. Nem volt könnyű döntést hozniuk a sok szép vers hallatán. Sok különdíj is született. Köszönettel tartozom a szülőknek, a versenyzőknek és az őket felkészítő tanároknak: Illik Józsefnének, Tóthné Székely Ildikónak, Pásztorné Králik Ildikónak, Szerb Mariannának, Debreceni Hajnalkának, Botos Tímeának, hogy idejük és energiájuk befektetésével lehetővé tették a verseny megvalósulását.

A következő helyezések születtek:

Különdíjban részesült: Czékus Alexa 1.a ; Sztojka Alisa Naomi 1.a ; Lukucz Lara Hanna 2.a ; Szatmári Tamara 2.a ; Sztojka Dezső Zakariás 4.a és Nagy Senon 4.b osztályos tanuló.

1. osztály

I. helyezett: Takács Gergő 1. a

II. helyezett: Megyeri Gréta Vica 1. a

III. helyezett: Földi Lia Dorina 1. a

2. osztály

I. helyezett: Nyul Tamás Ferenc 2.a

II: helyezett: Kalló Dorina 2. b

III: helyezett: Tóth Marcell 2.a

3. osztály

I. helyezett: Fazekas Ezékiel 3.a

II. helyezett: Mészáros Angelika 3.a

III. helyezett: Jantyik Jázmin Anna 3.a

4. osztály

I. helyezett: Bodóczki Ketrin Hilda 4. a

II: helyezett: Behrami Amélia 4. a

III. helyezett: Nyári Lia 4. a

 

Bólya Mónika

szervező