VARÁZSCERUZA-anyanyelvi verseny

„dolgozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes.” -József Attila-

A füzesgyarmati Kossuth Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola ebben a tanévben is meghirdette „Varázsceruza” címmel anyanyelvi versenyét. A megmérettetésre 2023. március 16-án került sor. A versenyen több iskola is részt vett Békés vármegyéből, köztük a Dobozi Általános Iskola tanulói is. A verseny célja az volt, hogy a gyerekek játékos formában változatos feladatok megoldásával bizonyítsák anyanyelvi jártasságukat. A nevezés 4 korcsoportban történt: 1.2.3.4. évfolyam. Iskolánkat a 2.a 3a.3b és a 4.a osztály képviselte, összesen 12 tanulóval. A feladatok egy részét csoportban, másik részét pedig egyénileg kellett megoldani. A kezdeti izgalmat kisdiákjaink hamar legyűrték és ahogy az idézetben is olvashatjuk pontosan, szépen dolgozva 3 díjat is megnyertek.

Díjazottjaink: Bankó Zejnep I. helyezett, Lukucz Lara Hanna II. helyezett, Tóth Marcell III. helyezett. Minden résztvevő ajándékban, az első helyezett könyvjutalomban részesült.

Ezúton szeretnénk megköszönni tanulóink és a felkészítő pedagógusok munkáját!