Víz világnapja 2023

Amíg mindenünk megvan, nem biztos, hogy kellőképpen értékeljük a körülöttünk lévő értékeket.

Természetesnek vesszük, hogy iható víz folyik a csapból, hogy bármikor lefürödhetünk, hogy szabadon locsolhatunk, pedig nem mindenhol van ez így, például Afrikában napokig sétálnak, hogy vízhez jussanak.

Március 22-e az a nap, amikor felhívjuk a figyelmet a víz értékességére, értékére. Iskolánk játékos vetélkedővel emlékezett meg a Víz világnapjáról.

E napon kékbe öltözött a Dobozi Általános Iskola apraja-nagyja, mert nekünk fontos a víz megbecsülése.

Első és második osztályosaink tablókat és rajzokat készítettek, harmadik, negyedikeseink pedig memóriajátékot, melyet a vetélkedőben felhasználtunk. A tanulók élvezhették a horgászás, és hajóúsztatás élményeit, kincset kerestek, teve futóversenyen vettek részt, megismerkedtek a magyar tenger nevezetes tulajdonságaival, és összeillesztették a Balatonról készült kirakók darabjait, illetve Wordwall játékokkal tesztelték a vízről szerzett tudásukat. A vetélkedő végén az ajándékokat örömmel fogadták a gyerekek, és hullámzó tengert formálva köszöntek el a Víz napjától.

A szervező pedagógusok: Bólya Mónika, Pásztorné Králik Ildikó és Karádi Éva Mária

A segítők: Váradi Edit, Zsigmond Krisztina, Szabóné Bönde Mária, Pásztor Lili, Dalmadi Eszter, Dézsi Tamás