UTOLSÓKBÓL ELSŐK

Utolsókból elsők!

 

Aki szervezett már valamilyen rendezvényt, az tudja, hogy néha a „lebonyolítás” kifejezés illik az eseményhez. Sőt, az is előfordul néha, hogy a részletes szervezés ellenére sem úgy sikerülnek a dolgok, ahogyan azt előre eltervezték. Nos, ezek az idei fémgyűjtésre igazán illő jellemzők. Nagyon döcögősen kezdődött. Ezúton is szeretnék azoktól a szülőktől elnézést kérni, akiknek várakozniuk kellett a mázsánál. A későbbiekben viszont gördülékenyen folyt a munka. Az önkormányzat biztosított felnőtt segítséget a pakoláshoz, de a „mi fiaink” (a 8. oszt. fiúk) is tisztességgel helytálltak a munka frontján. Az alsósok részéről a szülők vettek részt az akcióban. A felsős gyerekek maguk rótták Doboz utcáit. Mondhatnánk fáradhatatlanul, de ez nem lenne igaz! Amikor a második konténert is elvitték, és haza indultak az utolsó talicska után az 5.a osztályos tanulók, akkor viharvert seregnek  látszottak! Utolsó erejükkel – mielőtt hazaindultak volna -  még elnyaltak egy fagyit! És, mint írtam: utolsókból lesznek az elsők! Ők nyerték meg a versenyt, magasan a legtöbb fémet gyűjtötték! Ők egyedül majdnem annyit gyűjtöttek, mint az alsósok összesen! Jutalmul az iskola udvarán helyben készített hot dogot kaptak Bányai Árpád jóvoltából. A díjazásban újítottunk. Csak az a tanuló részesülhetett jutalomban, aki aktívan részt vett a munkában. A polgárőröknek is akadt munkájuk, hiszen voltak, akik össze akarták szedni a fémet a gyerekek elől, azt hitték, hogy lomtalanítás van. Köszönjük a segítséget!

Helyezések: Alsó tagozat                                            Felső tagozat

I .hely: 2.a                                                                 I. hely: 5.a

II. hely: 4.b                                                                II. hely: 7.a

III. hely: 1.a                                                                              III. hely: 8.a

 

                                                                                                             Kádár Ádámné

                                                                                                      DÖK segítő pedagógus