Tisztelgésül és emlékül

Több mint ezer évvel ezelőtt – egy rege szerint - a csodaszarvas vezette őseinket ide, a folyók és erdők országába. Az újonnan foglalt haza lassan benépesült. Alig másfél évszázaddal későbbről pedig már írásos emlékeink is vannak. Egy ilyen emlék őrzi településünk nevét. Ennek alapján tudjuk, hogy Dobozon 1075-ben már éltek emberek. A környező falvak és városok még nem léteztek, de itt már halásztak, méhésztek az elődeink. Ennek több mint kilenc évszázada. A történelemkönyvekből szerzett ismeretek, dédszüleinktől, nagyszüleinktől hallott történetek alapján kirajzolódik, mi mindent rejtenek a századok.

Ám biztosak lehetünk abban, hogy nemcsak múltunk van, hanem jövőnk is ebben a faluban.

A Dobozi Általános Iskolában, a 2015/2016-os tanév elején az élet egyik jelképével, egy fával állítottunk emléket az elmúlt 940 évnek, és ugyanezzel a fával üzenünk az utódainknak: ennek a falunak a jövője rajtunk, rajtuk múlik!