Tisztább környezetért

   Iskolánk is csatlakozott az Innovációs és Technológiai Minisztérium által kiírt Te szedd! mozgalomhoz. Az szemétszedéshez biztosított kesztyűkkel és zsákokkal március 18-án indultak el tanulóink megtisztítani környezetüket a nemtörődöm emberek által eldobált hulladékoktól. A korábbi évekhez képest jelentős mennyiségű összeszednivalót találtunk, kifejezetten szennyezett volt a Körös-holtág partja, ahonnan a hobbi horgászok által otthagyott konzerves dobozok, törött horgászbotok, zacskók adtak feladatot a gyerekeknek. A főutcán az eldobott cigarettacsikkek tengerétől mentesítés történt meg. A programon 175 fő vett részt.

   Remélem, nem lesz további tendencia falunk elszemetesedése, mert sajnos jelenleg azt tapasztalom, hogy egyre többen ejtik ki a hulladékot a kezükből ahelyett, hogy a kukákba tennék a feleslegessé vált dolgaikat. Őket valóban nem zavarja az út mentén fekvő szemét? Majd összeszedi más? És ha nem lesz lelkes, környezetéért felelőséggel tartozó ember?

 

Balog Mária