Tehetségeink bemutatója

A magyar kultúra napját január 22-én ünnepeljük annak emlékére, hogy – a kézirat tanúsága szerint – Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon tisztázta le és jelölte meg dátummal Csekén a Himnusz kéziratát. Iskolánkban hagyomány, hogy a magyar kultúra napja alkalmából tehetséges tanulóink mutatkoznak be a színpadon.

 A „Tehetségeink bemutatója” elnevezésű rendezvénynek ezúttal a Dobozi Általános Iskola tornaterme adott otthont, ahol kezdésként a Himnuszt énekeltük el, majd egymást követték a zenés, táncos és prózai darabok.

A Bartók Béla Zeneiskola immár 3. éve működik iskolánkban, elsőtől negyedik évfolyamig beépítettük a néptánc oktatást az iskola órarendjébe. Ezúttal az 2.a osztály Kicsi vagyok én… című műsorát láttuk.

Ugyancsak évek óta hagyomány iskolánkban az alsós mesemondó verseny, melyen az 1-2. osztályos korcsoportban Takács Gergő 2.a  osztályos tanuló lett a győztes, 3-4. osztályos kategóriában pedig Bankó Zejnep 3.a  osztályos tanuló. Mindketten megosztották velünk a győztes mesét.   

A Fülemüle Kamara ebben a tanévben több fellépést tudhat a háta mögött. Decemberben Dévaványán vettek részt a X. Kádár Ferenc országos népdaléneklő versenyen, ahol bronz fokozatot értek el. Az ott elhangzott népdalcsokor ezen a délelőttön is felcsendült; emellett pedig a 200 évvel ezelőtt január 1-jén született Petőfi Sándor előtt is tisztelgett a kórus, hiszen a költő Alku című versét – mely Juhászlegény, szegény juhászlegény kezdetű dalként vált ismertté – szintén hallhattuk tőlük. 

Felsős versmondóink közül azok mutatkoztak be, akik a legutóbbi szavaló versenyen helyezést értek el: Kölüs Zorka 6.a osztályos tanuló Fekete István: Nádas című versét mondta el nekünk, Nagy István Kende a 6.a-ból Romhányi József versét adta elő, melynek címe: Interjú a farkassal, aki állítólag megette Piroskát. Fekete Károly 7.a osztályos tanuló Kajtár Sándor: Modern fenevad című versével vitt az utakra, Megyeri Anna Dóra saját versét hozta el.

„Az idén is folytatódik a hangszeres oktatás. Többen tanulnak valamilyen hangszeren, bár ha több idő lenne, a létszám még magasabb lenne.” – mondta Kiss Rózsa tanárnő. Citera muzsikát Ajtai Letícia 5.a, Kölüs Zorka 6. a, Gergely Nikolett és Dalmadi Ferenc 7. a osztályos tanulóktól hallottunk, Nyári Lia 5. a osztályos tanuló pedig a zongoratudását csillogtatta meg.  

Augusztus 20-án hallhattunk részleteket az István a király című rockoperából, ami az idén ünnepeli bemutatójának 40. évfordulóját. Behrami Amélia 5.a osztályos tanuló ebből a rockoperából adott elő egy dalt.

Az idei tanévben nagy lendülettel vágott bele a furulyatanulásba Bankó Zejnep és Lukucz Lara Hanna 3.a  osztályos tanuló. Előadásukban a Hull a pelyhes … kezdetű dalt hallhattuk. 

A nagyobbak között is van, aki szívesen mond mesét. Bakos Bianka 5.b osztályos tanulótól most A teáskanna történetét ismerhettük meg. Szabó Enikő 5. b osztályos tanuló A hajdina című történetet mondta el.

A Dobozi Közösségi Ház és Könyvtár keretein belül is folyik néptáncoktatás. Ezúttal Kókai Anasztázia 5.b , Nagy István Kende 6.a, valamint Ötvös Viktória 4.a és Dalmadi Ferenc 7.a osztályos tanulók táncát láthattuk. A Dobozi Ifjúsági Néptánccsoport a Szüreti mulatság című műsort mutatta be.

A Mindenki szívében van egy dallam pályázat keretében néhányan a tanulók közül gitározni tanulnak. A tehetségeink bemutatóján Sztojka Zsolt 7.a osztályos tanuló Komlósi György kíséretében játszotta az Azért vannak a jóbarátok című dalt.

A tehetségeink bemutatkozását népes csapat zárta: a Fülemüle Kórus előadásában szólalt  meg a NOX-tól a Szent ünnep című dal, szólót énekelt Nagy Csenge 8.a osztályos tanuló.

A műsorvezetés feladatát Kereki Kincső 6. a osztályos tanuló vállalta, nagyon köszönjük.

Illik Józsefné Margó tanító néninek köszönjük a "Tehetségeink bemutatója" című rendezvény szervezését, lebonyolítását és a felkészítő munkát; Kiss Rózsa tanárnőnek a szervező és felkészítő munkát. Köszönjük Komlósi Györgynek, hogy gitárkíséretére mindig számíthatunk. Köszönjük a felkészítő munkát Németh Antal tánctanárnak, Futakiné Debreczeni Ilona tanárnőnek, Tóthné Székely Ildikó tanítónőnek, Zombai Attila tanár úrnak és Sziromi Katalinnak. Köszönjük Varga István technikusi munkáját.

 „Büszke vagyok rátok!”- ezzel a mondattal zárta Zsigmond Károly intézményvezető az eseményt, majd emléklapot adott át a szereplők, a szervezők és közreműködők részére.

 

A rendezvényről felvétel is készült, mely elérhető az iskola Youtube csatornáján:

https://www.youtube.com/watch?v=-MLc-YG92So

https://www.youtube.com/watch?v=20Mu7nQxXuk

https://www.youtube.com/watch?v=fF1Q3DpKEkY

https://www.youtube.com/watch?v=fF1Q3DpKEkY&t=18s

https://www.youtube.com/watch?v=GsHnzI1hrbg

https://www.youtube.com/watch?v=1gaerOdeIc0&t=340s

A galéria megtalálható iskolánk közösségi oldalán:
https://www.facebook.com/photo?fbid=630473295751597&set=pcb.630474122418181