Tavaszváró a Fővárosi Nagycirkuszban

2019 novemberében indult el a Magyarország Kormányának támogatásával megvalósuló és az Emberi Erőforrások Minisztériumának felügyelete alatt álló Lázár Ervin Program. A program lényege, hogy lakóhelytől és szociális helyzettől függetlenül minden általános iskolás korú tanuló számára biztosítja tanévenként egyszer egy előadó-művészeti intézmény meglátogatását. Minden évfolyam más előadó-művészeti ág előadását tekintheti meg: a hatodik osztályosok cirkuszművészeti élményben részesültek, ugyanis a Fővárosi Nagycirkusz a járvány alatt is biztosította a diákok hozzáférést a cirkuszi előadásokhoz és a hozzájuk kapcsolódó cirkuszpedagógiai tanórákhoz.

A Dobozi Általános Iskola hatodikos tanulói február 23-án utaztak a fővárosba, ahol a Tavaszváró című műsor várt rájuk. „Illékony tündérek csempészték be a tavaszt a Fővárosi Nagycirkusz manézsába. Az éj leple alatt érkeztek, a legnagyobb csendben lopakodtak át az ajtókon és az ablakokon. Szökellő táncos lábaikkal hangtalan tipegtek át az alvó artisták és állatok között, vigyázva, nehogy valakit felkeltsenek legszebb álmából.” – szól a Fővárosi Nagycirkusz ismertetője. A Tavaszváró című műsor a 14. Budapest Nemzetközi Cirkuszfesztivál díjnyertes artistaszámait vonultatja fel, s minden produkcióból árad az életöröm és a tavaszi újjászületés lelket és testet felszabadító érzése. A lenyűgöző előadást követően a Hősök terére igyekeztünk, ahol nemcsak a lélegzetelállító szobrokat, hanem az Andrássy utat is megcsodáltuk. Köszönjük az élményt!