A szeszélyes áprilisi időjárás és a papírgyűjtés röpke kapcsolatának krónikája

    Doboz napsütés, 30% az eső valószínűsége, olvastam örömmel a meteorológiai előrejelzést április 15-én és nyugodtan hajtottam álomra fejem.    Másnap habár erősen felhős volt az ég 10 óra körül kisütött a napocska, és kihirdettem a gyerekeknek, ma biztosan meg lesz tartva a papírgyűjtés. A hidegzuhany akkor ért, amikor már a konténerek tárt kapukkal várták a papíráradatot. A 12-17 óráig tartó akciónkat végigkísérte a hol jobban, hol kevésbe szemerkélő eső.  Döbbenet, hogyan tudtam azt az egyetlen napot kiválasztani a héten, amikor esik. A gyerekek és a lelkiismeretes szülők az időjárási körülményekkel dacolva gyűjtési munkájukat nem hagyták abba, ennek eredményeként 6111kg papír gyűlt össze. A legeredményesebben szorgoskodó osztályok idén is tortával, üdítővel, lufikkal, ördögnyelvvel, míg a nagyobbak fagyijeggyel lettek jutalmazva.  A díjazást Takácsné Balog Zsuzsanna, míg a gyűjtés alatti energiapótlást az iskolai büfé támogatta.

Eredmények:

  1.  csoport 1 - 3. osztály

 

I.

1.A

812 kg

II.

2.A

687 kg

III.

3.A

672 kg

 

2. csoport 4 - 8. osztály

 

I.

6.A

1007 kg

II.

4.A

661 kg

III.

5.A

607 kg

 

Balog Mária