Szüreteltünk

Amint az időjárás is engedte, a 2.a és a 2.b osztályosok szüretelni mentek a Zsibongóba Miska bácsihoz. Már tavaly is megtapasztalhatták a szürettel kapcsolatos teendőket. Az alkalom adott volt, éltünk a meghívással. Hiszen a szeptember vége, október eleje a szőlőérés ideje, régen vége-hossza sem volt ilyenkor a mulatságoknak. Szüreti felvonuláson már ovisként részt vehettek a gyerekek, de a mustkészítés élményével sokan elsősként találkoztak. Felkészültünk a fürtök szedéséhez kosárral, ollóval, ezt követte a szemezés. Versengés folyt a zúzásért, préselésért. Közben szó esett a borszőlő-fajtákról, a borkészítés eszközeiről. A gyerekek saját szavaikkal fogalmazták meg, milyen érzés a zúzás. Zúzókád híján kézzel végezték ezt a munkát. A finom must mindenkinek lila bajszot csinált. Volt nagy nevetgélés, amikor egymásra öltögették a lila nyelvüket! A szüret úgy igazi, ha mulatság követi. Anita nénitől legény- és leánycsúfoló rigmusokat tanultak a gyerekek, Kati néni vidám szüreti dalokat tanított. Ezeket aztán előadtuk, roptunk körjátékot hozzá.