Petőfi 200 irodalmi vetélkedő

Az anyanyelvi napok programsorozat keretében május 15-én, hétfőn rendezte meg iskolánk a Petőfi 200 irodalmi vetélkedőt, melynek központi alakja az Alföld ismerője, a szabadságharc költője, Petőfi Sándor volt. 

A vetélkedőn az osztályokat egy-egy 3-4  fős csapat képviselte. A feladatok megoldása során megelevenedtek a János vitéz sorai, kirajzolódott a Pilvax kávéház képe, és fontos szerepet kaptak a korabeli tárgyak is. Az igaz-hamis játék több érdekességet is rejtett, többek között Petőfi színház iránti rajongásáról. (Pénzzé tette néhány holmiját, hogy színházjegyet tudjon venni.) 
A délután folyamán a 8.a osztály gyűjtötte a legtöbb pontot, így ők álltak a képzeletbeli dobogó tetején, a 7.a a második, a 6.a a harmadik helyen végzett. Minden résztvevőnek szeretettel gratulálok, köszönöm, hogy részt vettek ezen az irodalmi barangoláson! 
 
Futakiné Debreczeni Ilona