Nyelvvizsga tanfolyam ajándékba

A Litterátum Országos Nyelvi Tesztverseny angol és német nyelvből évente kerül megrendezésre. Az első fordulóban a benevezett tanulók az iskolájukban töltenek ki egy 40 kérdéses nyelvi tesztet. Erdős Angelika 8.a és Rézmüves Boglárka 8.a osztályos tanuló 39 pontot ért el az első fordulón, így bejutottak a megyei döntőre, ahol szintén kizárólag egy nyelvtani tesztet kellett megoldaniuk Békéscsabán a Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimnáziumban. Angi megyei 1. , Bogi megyei 2. helyezést ért el. Mindketten egy nyelvvizsgára felkészítő nyelvtanfolyamot kaptak jutalomként a szép eredményért. Gratulálok Nekik és hiszem, hogy kisebb település általános iskolájából is lehet kiváló eredményeket elérni.

Bálint Beáta

felkészítő