Nyelvész verseny 2020

Idén 21. alkalommal hirdette meg a nyelvÉSZ nemzetközi anyanyelvi tanulmányi versenyt a Bendegúz Gyermek- és Ifjúsági Akadémia. Az iskolai fordulót 2020. február 7-én írták a diákok országszerte, így a Dobozi Általános Iskolában is. Az másodiktól nyolcadikig minden évfolyamon volt versenyzőnk, összesen 24 tanuló tette próbára tudását. Mit csinál a bognár, a tímár, a kádár? Mit jelent, ha valami sokat nyom a latba? Mikor beszélünk zöngésség szerinti részleges hasonulásról? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre keresték és találták meg a választ versenyzőink, így a 24 tanulóból 12-en bejutottak a megyei fordulóba.

A megyei fordulót – a krízishelyzetre való tekintettel – online, azaz az internet segítségével rendezik meg. Sok sikert kívánunk tanulóinknak, akik eddig is ügyesen helyt álltak ezen a játékos, vidám és izgalmas vetélkedőn, ezáltal óvják anyanyelvi kincseinket.