Nyílt nap


A 4.a osztály az igékkel ismerkedett


A 3.b osztály a Föld témakörében tájékozódott


A másodikosok angol tudásukat mutatták be

Először is szeretnénk megköszönni a felkérést a Dobozi Általános Iskolai nyílt nappal kapcsolatos élményeink megosztására. Azzal kezdeném, hogy mint a legtöbb szülőnek, nekünk is fontos, hogy a gyermekünk milyen irányban teszi meg az első lépéseit a nagyvilág felé, hisz a bölcsőde és az óvoda még egy teljesen más közeget, más életritmust képviselt az eddigi kis életében. Ezért, hogy a legmegfelelőbb döntést hozzuk, nagy örömmel és várakozással (na meg egy kis bizalmatlansággal) indultunk neki a március 17-én megtartott iskolai nyílt napnak. Több szülővel együtt mi is szabadságot vettünk ki a párommal erre a napra, amikor is betekintést nyerhettünk egy negyedikes környezetismeret órába Gógné Szőke Ildikó jóvoltából, majd egy szintén negyedikes nyelvtanórán vettünk részt Debreceni Hajni segítségével, ami után egy másodikos angol órán jártunk Tóthné Székely Ildikónál. Mindhárom órán remek volt a hangulat, ami – mint, ahogy ki is hangsúlyozták - nem a mi kedvünkért volt, hanem mert tényleg így megy a tanulás manapság. Tetszett, hogy csapatokat alkotva kellett a feladatokat megoldani a gyerekeknek, ami szerintünk nagyon sokat segít az egymás tudásának a megosztásában és a szociális képességek fejlődésében, hisz később a csapatban végzett munka is meghatározó lehet egy munkahelyen. Külön kiemelném még, hogy van lehetőség a felzárkóztató órákon való részvételre, ami a gyengébb képességű gyerekeknek segít elsajátítani a megfelelő tudást. A tanárnők felkészültek, közvetlenek, barátságosak és olykor viccesek is voltak, amit a gyerekek sok helyes válasszal, mi szülők pedig elégedett széles mosollyal háláltunk meg. Nagy örömünkre az iskola is igyekszik lépést tartani a korral. A tantermek jól felszereltek, a modern számítógépek mellett a falaikon sok alapvető tudnivalót igyekeznek a gyerekekbe belenevelni. Rend és tisztaság jellemző az egész épületre az udvart is beleértve. Több mint 20 év távlatából jó volt újra beülni és megtapasztalni, hogy milyen remek dolog is a tanulás, ha ennyi lelkiismeretes ember munkáján alapszik. Köszönjük a meghívást, és az igazgató úr által is említett szavakkal zárnám a beszámolót, ami arról szólt, hogy mi is ebbe az iskolába jártunk. Mi is felnőttünk és lett belőlünk valaki, és ha nekünk jó volt, akkor miért ne lenne a mi gyermekeinknek is megfelelő - első lépcsőfok gyanánt- a tudás megszerzéséhez!

Balogh János