A nagy mesemondók

Iskolánk újabb lehetőséget kapott a tehetséges gyerekek versenyeztetésére. Mezőkovácsházán rendezték meg a Nemzeti Művelődési Intézet Békés Megyei Irodája szervezésében és támogatásával 2015. március 5-én a IX. Békés Megyei Monda- és Mesemondó Találkozót. Iskolánkat két tanuló képviselte: Szűcs Hajnalka 2.a oszt.(felkészítője: Váradi Edit) és Nyul Zoltán Bence 3.a oszt. (felkészítője: Kádár Ádámné). A szakmai zsűri három főből állt: Kovács Edit Domján Edit díjas színésznő, a Jókai Színház tagja, János Hajnalka népi dal énekes, tanár és Berta János bábszínész. Bence, a zsűri egyöntetű véleménye alapján kategóriájának a legjobbja lett, első helyezést ért el a 3.-4. osztályosok között, ezúton is gratulálunk neki!   Hajnika egy oklevéllel és sok tapasztalattal gazdagodott.