Népdalverseny iskolánkban

2017. március 31-jén rendeztük meg először iskolánkban a népdalversenyt, mely egy dobozi népdal címe alapján kapta a nevét, s így versenyünk - melyet hagyományteremtő jelleggel szerveztünk - a „Tiszta búzát szedeget a vadgalamb” elnevezést kapta.

Rendezvényünk egybeesett Kodály Zoltán halálának 50. évfordulójával, s a Dobozi Közösségi Ház és Könyvtár által minden évben megrendezett Tavaszi Fesztivál hetével, így annak méltó befejezése lett.

Tanulóink nagyon sok munkát fektettek a felkészülésbe, s bizton mondhatom, hogy mindannyian, akik jelen voltunk, s hallottuk az előadásaikat, büszkék lehettünk rájuk. De mint minden versenyen, itt is dönteni kellett a szakmai zsűrinek az eredményeket illetően, melyek a következőképpen alakultak.

1-2.o.     1. Vágási Adrienn     1.a

2. Tóth Renáta          2.a

3. Nagy Csenge         2.a

Különdíjas:            Gergely Nikolett      1.a

3-4.o.    1. Mező Nataniel       4.a

2 . Sztojka Rómeó  Izmael    4.a

3.Dalmadi Rebeka     3.a

Különdíjas:             Szilágyi Zalán             4.b

Meg kell említenem, hogy április 1-jén 2 tanulóval: Dalmadi Rebekával, s Sztojka Rómeó Izmaellel a Békés megyei KI MIT TUD-on vettünk részt, ahol Rebeka tovább jutott a döntőbe, melyre 2017. május 1-jén kerül sor.

Még egyszer gratulálok minden kisgyermeknek, s ahogy szokás mondani: jövőre ugyanekkor, ugyanitt.

Tisztelettel: Pántya Katalin

tanítőnő