Mint a mesében


Varga Ramóna 2. lett a rajzpályázaton

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy tündér, aki ragyogó kézügyességgel ajándékozott meg egy 8 éves kicsi lányt, akit Varga Ramónának hívnak. Ez a kislány nagyon tartalmas és szép dolgokra használta ritka tehetségét. Így aztán, az már nem a tündérnek köszönhető, hogy Ramóna egy országos rajzpályázaton, ami a gyermeki jogokról szólt, kimagasló eredményt ért el. Ezért jutalmát a Parlamentben vehette át több hasonló sorsú társa között. Ramóna 3 éve került Dobozra nevelő szüleihez Vésztőről. Szüleit hetente láthatja, de nővérével nagyon ritkán találkozik. A rajzának címe: Jogom van hozzá, hogy a nővéremmel találkozzak. Kívánom neked Ramóna, hogy minél hamarabb együtt élhess szüleiddel és testvéreiddel! Ha vannak még jó tündérek, teljesítik kívánságodat, mert igazán megérdemelnéd. Kissné Lukucz Katalin