Mezőtúri emlék

„Tiszteld a múltat, hogy érthesd a jelent, és munkálkodhass a jövőn.”

                                                                                                      Széchenyi István

 

     Az idei tanév során a Teleki Blanka Gimnázium ezennel huszadik alkalommal hirdette meg a Teleki-történelemversenyt az általános iskolák 7. és 8. évfolyamos tanulói részére. Ez a megmérettetés a hagyományokhoz híven két írásbeli fordulóból és a szóbeli döntőből állt.  Az írásbeli kérdéseit az első fordulóban 1825-1848. márc. 15., a második fordulóban 1848. márc.15.-1849. okt. 6. közötti időszakból válogatták össze. Minden csapatnak feladatul tűzték ki, hogy készítsenek a megadott témákban rajzokat és prezentációkat. A regionális döntőbe Békés megyéből egyedül a mi iskolánk diákjai jutottak be. A csapatunk 3 főből állt: Dalmadi Rebeka, Pápai Emese Réka és Óré Bojána Panna, akik a nyolcadik évfolyam növendékei. A Mezőtúron megrendezett szóbeli döntőn kiválóan szerepeltünk. Bojána alkotásai a mezőnyben a legszebbeknek bizonyultak. Rebeka és Emese a dicsőséges tavaszi hadjáratot jelenítette meg 3 perces bemutatójukban. A csapatunk más megyékből, több mint húsz versenyen résztvevők között a 6. helyezést érte el.

   Ezúton szeretnénk a Polgármesteri Hivatalnak hálánkat kifejezni a döntőre való eljutásban nyújtott támogatásáért.

    Fészkünkből hamarosan kiröppenő tanítványaimnak kívánok sikeres középiskolai éveket! Remélem, a történelem szeretete képessé teszi őket arra, hogy a jövő hatékony formálóivá váljanak!

 

                                                                                                        Péliné Eszenyi Hajnalka