Mese, mese mátka…

Hagyományainkhoz híven idén is megrendeztük az iskolai mesemondó versenyt alsó tagozatos diákjaink számára. 2023. január 25-ére terveztük, mert így a hosszabbra nyúlt téli szünetben már el is kezdhették a felkészülést a gyerekek. Számunkra a megfelelő helyszín kiválasztása volt az elsődleges feladat, hiszen a hagyományoktól eltérően, most nem tarthattuk meg a Dobozi Közösségi Ház és Könyvtár hangulatos termében a rendkívüli energiahelyzet miatt. Szerencsére iskolánk is rendelkezik szép tantermekkel, így az egyikben alakítottunk ki mesélésre alkalmas teret. Szülőket, nagyszülőket is vártunk vendégnek, hallgatóságnak, szurkolónak, bátorítás céljából. A zsűri tagjai között először ült óvónő. Iskolánkban kiemelt cél, hogy elsős tanulóinknak minél zökkenőmentesebb legyen az óvoda-iskola átmenet. Ennek egyik lépése volt a felkérésünk az óvoda felé. Nagy örömmel fogadtuk mi és a gyerekek is Dézsiné Gurzó Ágnest a zsűri tagjai között, ki már sokadjára segíti  valamelyik iskolai rendezvényünket. A zsűri tagjai voltak még: Futakiné Debreczeni Ilona a felsős munkaközösség vezetője, magyartanár, a zsűri elnöke; Kiss Rózsa  tanárnő; Nagy Csenge 8. a osztályos tanuló, a Diákönkormányzat részéről. Mesehallgatáshoz hívogató mondókákat hallgattak meg a versenyző gyerekek ráhangolódásként, a feszültség oldásaként. Két korcsoportban rendeztük meg a versenyt. 1.-2. osztályosok kezdték a mesélést. Meglepő módon kimondottan magabiztosan álltak a nézők elé. Változatos, elég terjedelmes meséket hoztak magukkal. Biztosan sok energiát fektettek a felkészülésbe a szülők és a felkészítő pedagógusok is. Már volt olyan produkció, amelyiken érezhető volt a beleélés,  hogy élvezi magát a mesélést, szereplést is. Akadtak olyanok is, akiknek még kell egy kis rutint szerezni szereplés területén.  A 3.-4. osztályosok már szinte profik voltak. Rutinosan álltak fel a mesemondó kicsi emelvényre. Ők már tudtak kapcsolatot tartani a közönséggel, zsűrivel is. Sokszínű történetekkel varázsoltak el bennünket. Hol megnevettettek, hol meghatottak minket. Voltak  olyan gyerekek, akikről tudtuk, hogy ügyes szokott lenni, de volt olyan tanuló, aki nagy meglepetést okozott tehetségével. A zsűri az értékelésnél hangsúlyozta, hogy ezen a napon, itt és most ez a döntés született, de nem szabad, hogy ez a sorrend elvegye a meséléstől azok kedvét, akik most nem állnak a dobogón! Lehet, hogy máskor épp ők kapnak helyezést. A mesékkel azonban mindenki csak nyer: az is, aki mondja, az is, aki hallgatja.

Helyezettek az 1-2. osztály kategóriában:

1.Takács Gergő 2.a

2.Barna Janka Csenge 1.a

3.Laskay Merse Péter 1.a

Különdíj: Bankó Jáde 2.a

Különdíj: Köteles Tamás 2.a

 

3-4. osztály kategóriában:

1.Bankó Zejnep 3.a

2.Mészáros Angelika 4.a

3.Tóth Marcell 3.a

Különdíj: Lukucz Lara Hanna 3.a

Különdíj: Farkas Ezékiel 4.a

                                                                                                               Kovácsné Mórocz Anikó és Kádár Ádámné