matekÁSZ Országos Matematikai Tanulmányi Verseny vármegyei döntője

A matekÁSZ a Bendegúz Gyermek – és Ifjúsági Akadémia felmenő rendszerű matematikai tanulmányi versenye az általános iskolák 1-8. osztályos tanulói részére. Az évfolyamok matematika tananyagának alaposabb megértését, az ismeretek önálló alkalmazását segíti, amelyek fejlesztik a matematikai gondolkodást. Célja: Fejlődési és bizonyítási lehetőséget adni az általános iskolák diákjainak egy színvonalas verseny keretében. Kihívást és élményt nyújtani a matematika színes és izgalmas világának mélyebb megismertetésével. Iskolánk immár 2. alkalommal csatlakozott ehhez a színvonalas versenyhez. A verseny 3 fordulós, az iskolai válogatót február 3-án rendeztük meg, melyre 12 tanuló jelentkezett.

Közülük 6 tanuló (Debreczeni Seherezádé, Hrabovszki Máté, Köteles Tamás 2.a osztályos, Lukucz Lara Hanna, Tóth Marcell 3.a osztályos és Szilágyi Máté 4.a osztályos tanuló) került be a megyei döntőbe, melyet technikai okok miatt, rendhagyó módon március 10-én írtak meg tanulóink az iskolánkban. A diákoknak 60 perc állt rendelkezésre a versenyfeladatok megoldására, melyet Szegeden a verseny központjában fognak kiértékelni.

Jelenleg várjuk az eredményt!