A madarak és fák napja tiszteletére

A madarak és fák napja egy több mint száz éves hagyomány Magyarországon, melynek célja, hogy felhívja a társadalom, különösen az ifjúság figyelmét az őket körülvevő élővilágra és a természetvédelem fontosságára. A Dobozi Közösségi Ház és Könyvtárban ennek apropóján tekinthető meg a Körös Maros Nemzeti Park növényvilága című kölcsönözhető fotókiállítás, amely az azonos című, 2012-ben megjelent könyv fotóanyagából készült. Hat élőhely köré csoportosítva mutatja be a nemzeti park legérdekesebb élőhelyeit és növényfajait.                                                

A fotókiállítás eredetileg Szarvason az Anna ligetben, a Nemzeti Park Igazgatóságán található. A közelmúltban a Túzok Tusa természetvédelmi vetélkedő döntőjén vettünk részt, így találkoztunk a kiállítás anyagával és a kölcsönzés lehetőségével. Előzetesen egyeztettem Óréné Szabó Erzsébettel és a kiállítás anyagát elhoztuk Dobozra. Ismerkedjünk meg a Körös-Maros Nemzeti Park páratlan természeti értékeivel!

Köszönjük a Dobozi Gondozási Központ utazáshoz nyújtott segítségét.

Bálint Beáta

                                                   biológia-környezetvédelem, angol nyelv és irodalom szakos pedagógus