Madarak és Fák napi verseny

    

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület szervezésében valósult meg a  Madarak és Fák Napi Békés vármegyei területi verseny, amelynek idén a Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola adott otthont április 12-én.

A verseny célja volt, hogy a természet iránt érdeklődő diákok tudásukat a felkészülés során még jobban elmélyíthessék, és egyben összemérjék más iskolák tanulóival.

Iskolánkat három tanuló képviselte a 7.a osztályból: Kölüs Zorka, Pribojszki Zsombor és Szatmári Martin.

A verseny írásbeli feladatokból és madárhang felismerésből állt. Az írásbeli feladatok témakörei: 2024. év madara, év fája, év hüllője, év lepkéje, területismeret: a Hortobágyi Nemzeti Park volt. A felkészülés során a három tanítványom sok új ismerettel gazdagodott, más nézőpontból ismerhették meg környezetünket.

A huszonhét csapat közül a tizenegyedik helyet szereztük meg, büszke vagyok rájuk, hiszen iskolai teendőik mellett sok időt-energiát fektettek a felkészülésbe. Biztos vagyok abban, hogy a megszerzett ismereteik nem mulandóak…

Balogh Lászlóné-felkészítő tanár