Madáretetés, madárvédelem

Minden évben, így idén télen is etettük a madarakat, hogy a ház körül gyakori madarak emberi segítséggel vészeljék át a telet. Az etetési időszak az első fagyok beköszöntétől ezek tartós megszűnéséig tart.  Fontos, hogy az etetést folyamatosan, egész télen végezzük. A téli madáretetés a legtöbb fajt érintő,  akár hat hónapon át is tartó, éppen ezért az egyik legösszetettebb madárvédelmi tevékenység. Folyamatosan etessünk, váratlanul ne hagyjuk abba az eleség pótlását, mert a madarak gyorsan megszokják és számítanak az etetőhelyek táplálék kínálatára, évről évre akár messziről is visszatérnek a stabil etetők közelébe telelni, ezért, ha váratlanul abbahagyjuk az etetést, éppen a tél leghidegebb időszakában, a madarak nehéz helyzetbe kerülhetnek.
Szívmelengető látvány volt a zord időben a  madáretető körüli nyüzsgést látni!
A madarak etetésénél mindig csatlakoztak hozzám lelkes segítő gyerekek.
Plakátot is készítettünk az ismertebb vonuló és telelő madarainkról.
Köszönjük Szilágyiné Gábor Máriának, hogy biztosította a madaraknak a napraforgó magokat és Kiss János tanár bácsinak a praktikus madáretetők 
kihelyezését.
Nyáron pedig itatással segítsük a madarakat!
 
Bálint Beáta