Konyhatündér osztály a 2. A

A gyerekek játszva tanulnak - minden értelemben -, és erre tökéletes a közös főzés, sütögetés is, amivel nemcsak a konyhai alapműveleteket sajátíthatják el, de fejleszti a kreativitásukat, sőt a kézügyességüket is. Persze nem egy komplett menü elkészítésére kell gondolni, sőt a sütő mellé sem kell odaengedni őket, de egy gyors és finom kókuszgolyó összeállítása és formázása bőven belefér, még magyar irodalom órán is!

A Jeles napok, ünnepnapok témakörben három leckében foglalkoztunk a húsvéttal.

  • Mit ünneplünk húsvétkor?
  • Mi kerül az asztalra húsvét idején?
  • Locsolóversek

A témakört a tankönyvben található recepttel zártuk, amit a gyerekek legnagyobb örömére elkészítettünk. Ez volt a kókuszgolyó recept. A tésztával való "gyurmázás" és a közös móka mellett igazi sikerélményt kaptak.

Jól sikerül az elkészített recept, és közben játékosan megtanulták az alapműveleteket, a tisztaság fontosságát. És hogy teljes legyen a siker, vendégül látták a 2 B osztályt és pedagógusaikat.

 

Tóthné Székely Ildikó

2. A. osztályfőnök