Komplex anyanyelvi verseny

Komplex anyanyelvi versenyen vettek részt iskolánk tanulói, Újkígyóson a Széchenyi István Általános Iskolában. Mint a versenyt szervező iskola intézményvezetője elmondta, a rendezvény nagykorú lett, 18. alkalommal rendezik meg, vidéki iskolák részvételével. Intézményünk alsó tagozatos diákjai szinte a kezdetektől ringbe szállnak ezen a megmérettetésen. Így volt ez május 19-én is, amikor második, harmadik és negyedik osztályos „kis nyelvészekkel” jelentünk meg. A verseny komplexitását az adja, hogy három tételből álló feladatsort kell megoldani a gyerekeknek, nyelvtan tesztlapot, szövegértés feladatlapot és tollbamondás írását. Izgalmakkal és élményekkel teli próbatétel volt számukra, ügyesen helyt álltak. Köszönik szépen a gyerekek a felkészítő és a kísérő pedagógusok munkáját. Nekik pedig további sikereket kívánunk!

Debreceni Hajnalka