Kincsünk, ékes anyanyelvünk

A Bendegúz Akadémia tanulmányi versenyén felmérik és fejlesztik a nyelvi készségeket, helyesírást, nyelvhelyességet, a szabályos, választékos és szép nyelvhasználatot. A nyelvÉSZ egyéni verseny. Itt nemcsak az számít, ki tudja jobban a tananyagot, vagy ki alkalmazza a tudását ügyesebben, hanem az is, ki mennyire bízik önmagában, mennyire bátor és kitartó, hogyan dönt nehéz helyzetekben.

Iskolánkból, idén is több diákunk jelentkezett a nyelvész verseny iskolai fordulójára.  Tehetséggondozásunk részeként iskolánk anyanyelvet tanító pedagógusai készítették fel erre a tudáspróbára a tanulókat.

Az iskolai válogatón jól szerepelt diákok mérhették össze tudásukat a vármegyei nyelvÉSZ versenyen. A tanulóknak 45 perc állt rendelkezésükre a feladatsor kitöltésére. A vármegyei döntőben iskolánkból az alábbi tanulók bizonyíthatták, milyen ügyes anyanyelvhasználók.

Évfolyamok szerint:

  • Megyeri Gréta Vica, 2.a.
  • Tóth Marcell, 3.a.
  • Mészáros Angelika, 4.a.
  • Szekeres Ákos Tibor, 4.a.
  • Szabó Jázmin Csilla, 4.a.
  • Czinanó László Ábrám, 5.a.
  • Megyeri Anna Dóra, 7.a.                                                                                                                                                                                                             

Minden versenyző emléklappal távozott a vármegyei döntőről, valamint évfolyamonként az első nyolc helyezett további ajándékot és oklevelet kapott.

Gratulálok és további sok sikert kívánok nekik!

Tóthné Székely Ildikó