Katasztrófavédelmi Ifjúsági verseny

2013. március 25-én katasztrófavédelmi ifjúsági versenyen vett részt a Dobozi Általános Iskola csapata, ahol a kiemelkedő 3. helyezést érte el az általános iskolás korcsoportban.  A csapat tagjai: Dancs Lajos, Kosik Dóra, Molnár Brigitta, Molnár István, felkészítő tanár Kiss János.

"Ezt a versenyt minden évben megrendezik, a tavalyi évben kihagytuk, de idén annál lelkesebben készültünk a versenyre, amit a békéscsabai tűzoltóságon tartottak meg a rossz idő miatt. Kicsit izgultunk a hagyományosan szabadtéri verseny zárt térbe kényszerítése miatt, de alaptalanul, hiszen kiváló munkát végeztek a szervezők, megfigyelhettük a tűzoltóság mindennapi életét is és még egy éles riasztást, kivonulást is láthattunk. A verseny állomásokon polgári védelmi, tűzvédelmi és tűzoltási ismeretek, iparbiztonsági ismeretekkel kapcsolatos elméleti és gyakorlati, ügyességi feladatokat kellett a csapatoknak megoldani. A várakozó csapatok tagjai egyéni tűzoltótömlő gurítási versenyen vehettek részt." - mondta Kiss János Gratulálunk a csapatnak a kiváló helytállásért!