A két apró tehetség

Az elmúlt hónapban csendesen, de magabiztosan ért el sikert a dobozi általános iskola néptánc csoportjának párosa; Barcsay Rebeka és Nyúl Zoltán Bence 3. osztályos tanulók. A két apró tehetség a Békés-megyei gyermek és kisegyüttesek találkozóján méretette meg magát május 10-én Mezőberényben, ahol a szakmai zsűri dicsérő szavaira találtak. A rendezvény célja, hogy a helyi amatőr néptáncosok is be tudjanak mutatkozni a megye táncosai és pedagógusai előtt, lehetőséget kapjanak színpadra lépni szakmai keretek közt, valamint az egész napos közös együttlét és a versennyel párhuzamosan működő programok közelebb hozzák egymáshoz a csoportokat is új barátságok szövődjenek. A két tehetség, I. korosztályban, páros kategóriában ezüstminősítésben részesült.