"Ismerd meg Békés megyét!"

Immár hagyomány, hogy az Ady- Bay Gimnázium, Sarkadon természettudományos vetélkedőt szervez hetedikes, nyolcadikos diákok számára "Ismerd meg Békés megyét!" felhívással.

Idén iskolánkat Balog Boglárka (6.a), Czegle Bendegúz (6.a), Földi Balázs (6.a) és Mező Nataniel (6.a) képviselte. Előzetes feladatként Dobozról készített Bogi nagyon látványos, zenés prezentációt. A négyfős csapat a verseny kezdetén bemutatta Doboz nevezetességeit, természeti kincseit és híres szülötteit.

A csapatok kiselőadása után a vetélkedőn játékos feladatok következtek. Békés megyében található kastélyokat kellett képekről megnevezni, vaktérképen megyei településeket bejelölni, falvak, városok címereit felismerni, megyénk híres szülötteit felsorolni, természetvédelmi totót kitölteni megyénk természeti értékeiről, adatokat gyűjteni internetről és matematikai számításokat végezni.

Tizenegy csapat versengett a kistérségi vetélkedőn. Tanulóink hatodik helyezést értek el. Úgy gondolom, ügyesen helytálltak a hetedikes, nyolcadikos versenyzők között. Lelkiismeretesen megoldották a feladatokat, sok hasznos információval gazdagodott tudásuk és iskolánk hírnevét öregbítették.

Köszönjük Kiss János tanár bácsi segítségét a prezentációban. Köszönjük Margó tanító néni és Kristóf tanár bácsi segítségét a versenyre utazásban, valamint a Dobozi Gondozási Központtól Sztojka Csaba segítségét a hazautazásban.

 

 

                                                                                          Bálint Beáta

                                                                                 biológia-környezetvédelem, angol nyelv-és

                                                                                 irodalom szakos pedagógus