Ismét Zöldülj, fordulj!

Folytatódott a Zöldülj, fordulj- Környezeti szemléletformálás a Dobozi Általános Iskolában. A Körösök Völgye Natúrpark Egyesület az Innovációs és Technológiai Minisztérium támogatásával ismét útjára indította az iskolalátogató programsorozatát.  A mindennapi környezetvédelem fontos témáit mutatták be sok-sok fotó és rajz segítségével. A főbb témák: a környezetbarát háztartás, a tudatos vásárlás, az egészséges életmód, a komposztálás, a hulladék megelőzése és csökkentése, az energiatakarékos otthon, és új elemekkel kibővülve a biokertészet és a biogazdálkodás volt. Környezeti felelősségünk megerősítését, a „zöld utak” közötti eligazodásunkat segítette a kiállítási anyag, és megerősítést adott azoknak, akik már elkezdték a változtatásokat. Életszerűségét az adta, hogy interaktív módon történt meg a szemléletformálás. Az animátoroktól a hétköznapi élet során felmerülő kérdésekre kaptunk válaszokat: Miért választja a helyi terméket a tudatos vásárló? Komposztálható-e a kávézacc és a teafilter?  Miből építhetek komposztálót?  Mire való a mosószóda és mire használhatom az ecetet?   Hogyan lehetünk környezettudatosak? Mit vegyünk és mit tegyünk, hogy sokáig élvezhessük a természet csodáit?  A hasznos tanácsok, útmutatók irányt mutatnak nekünk, hogy a mindennapi életben mivel járulhatnak hozzá egy szebb jövő eléréséhez.

A foglalkozásokat zöldség- és gyümölcskóstoló zárta, valamint gyümölcs-  és zöldségleveket kínáltak tanulóinknak.

A nap zárásaként boldogan vettem át az ajándékcsomagot, amely két madáretetőt, 1x1 méteres komposztáló keretet, műanyag palackprést, plakátokat és foglalkoztató füzeteket tartalmazott.

Balogh Lászlóné