Iskolába készülünk

Eljött ez a nap is. Szülőként iskolát kell választanunk gyermekünknek. Mint mindenben, ebben is a legjobbat szeretnénk biztosítani neki, és rögtön felmerül az első kérdés: hova járjon iskolába?
Ami a legközelebb van, vagy ahol dolgozom, vagy ahol én szereztem a tapasztalataimat. Nehéz kérdés, de erre adott választ a nyílt nap.

Ennek részese lehettem egy hétfői napon a Dobozi Általános Iskolában, ahol kettő kitűnő tanító néni óráját tekinthettem meg. Meglepődve vettem észre, hogy ilyen mértékű érdektelenség tapasztalható a szülők részéről.

Az első órán egy lendületes, dinamikus és minden tantárgyat magába foglaló tanulásba pillanthattam be. Tetszett a tanító néni karizmatikus egyénisége, előadás módja, technikája.

Rövid szünet után következett a második óra, ahol az én régi tanító nénimet fedeztem fel. Örömmel vettem észre, hogy még mindig az a kedves ’’anyáskodó’’, ámde következetes, mindenre odafigyelő tanár néni maradt, akinek mindenkihez volt egy kedves szava.

Majd néhány perces megbeszélés következett az igazgató úrral, aki a megmaradt parányi kételyeimet is eloszlatta.

A látottak és hallottak alapján minden személyi és tárgyi lehetőség adott gyermekeink magas színvonalú oktatásához.

Nagyon köszönöm a lehetőséget. Egy leendő első osztályos anyukája:

Kölüsné Ordán Anikó