Helytörténeti verseny

A Békéscsabai Tankerületi Központ az idei évben hagyományteremtő céllal Helytörténeti versenyt szervezett, amelyre iskolánk három 7. a osztályos tanulója is jelentkezett Dobozi Nyomkeresők csapatnévvel. A három fordulós vetélkedőben először saját településünk két híres személyiségéről (Széchy Tamás és Mező Misi) elkészített prezentációt kellett beküldeniük, egy verset írniuk a településről, illetve a legkorábbi helyi fotót felkutatni, és annak helyszínén készíteni egy frisset. A második fordulóban egy Békés megye vasúttörténetével kapcsolatos feladatlapot töltöttek ki online. A fenti feladatokat 25 csapat oldotta meg, amiből a legjobb tíz jutott a döntőbe. Büszkén mondhatjuk, hogy ebbe a Dobozi Nyomkeresők csapata (Bakos Marcell, Nagy Csenge és Szabó Lajos) is bekerült.

A verseny döntőjét hétfőn rendezték meg a Békés Megyei Könyvtárban. Itt a csapatoknak először öt percben kellett bemutatni a korábban beküldött anyagokat (prezentáció, vers, képek), majd pedig egy helytörténeti sétára mentek, aminek végén egy TOTÓ-t töltöttek ki. A Dobozi Nyomkeresők itt is helytálltak, és teljesítményükkel végül az előkeló hetedik helyet sikerült megszerezniük. Felkészítőként köszönöm a munkájukat, és szívből gratulálok nekik!

 

Zombai Attila