Hívogat az iskola, kapuját kitárja…

Szeptember első napján minden diákunkat nyitott kapuval és tárt karokkal vártunk, de mint minden évben, idén is az első osztályosok kerültek a figyelem központjába. Iskolánk az óvodával hatékonyan együttműködve az Integrációs Pedagógiai Rendszer (IPR) keretein belül már nyolcadik éve segíti az iskolába lépést zökkenőmentessé tenni. Tevékenységünk célja, hogy minél eredményesebben történjen meg a beilleszkedés. Szeretnénk kiküszöbölni, illetve mérsékelni azokat a gátlásokat, amelyeket az új élethelyzet teremt a kisdiákoknak. Ennek érdekében az első héten megteremtettük annak a lehetőségét, hogy az óvó nénik - akik eddigi életükben biztos pontot jelentettek-, velük legyenek. A két első osztály az osztályfőnökük által szervezet programban vett részt. Sokféle színes tevékenységet szerveztünk a gyerekek számára, melynek középpontjában a játék állt. Mindennap egy téma köré építkeztünk. Kedden a növények, szerdán állatok, csütörtökön járművek, pénteken az érzékszervek kerültek előtérbe, melyeket verssel, mesével, bábozással, énekkel, színezéssel, utánzó mozgásokkal keltettünk életre. A program sikerességét mi sem bizonyítja jobban, mint a gyerekek örömtől sugárzó arca.