Gyermek- és sportnap

 

A természet körforgásában nem létezik sem győzelem, sem vereség. Csak a mozgás létezik.” Paulo Coelho 

Az egész napos mozgás volt a mottója a Gyermek- és sportnapunknak, május 25-én. A program zenés reggeli tornával kezdődött, ezzel a megmozdulással a Kihívás napi feladathoz is csatlakoztunk. Nagy örömünkre az óvodások is elfogadták a meghívásunkat és velünk mozogtak. A délelőtt folyamán játékos csapatversenyen vehettek részt a tanulóink, ahol a végzős osztályunk diákjai megcsillogtathatták csapavezetői készségüket. Azt hiszem, mindegyik vezetőnek kijár a dicséret, bár nem volt könnyű dolguk a kisebb évfolyamosokkal, remekül helyt álltak. A folytatásban foci és kézilabdamérkőzések zajlottak. A lelkes játéknak és a remek szurkoló gárdának köszönhetően záporoztak a gólok. A sok kihívás és mozgás során kellően megéheztek a gyerekeink. A megfáradt gyereksereg éhségét a szülőkből kiállított főzőcsapatok csillapították. Ennyire finom paprikáskrumplit szerintem még soha nem ettünk, mint amit a sportpálya melletti fák alatt fogyaszthattunk el. Amíg a csapatversenyek eredményeit a pontszámok döntötték el, addig a bográcsokban főtt ételekét a „szakmai zsűri” pontozta. A nap folyamán sokat mozogtunk, játszottunk és jól éreztük magunkat, ezáltal mindenki nyertes.

Mert a „természet körforgásában nem létezik sem győzelem, sem vereség. Csak a mozgás létezik.”

Debreceni Hajnalka