Fenntarthatósági témahét az iskolánkban

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma 2023. április 24-28. közötti időszakra hirdette meg a Fenntarthatósági Témahetet, amelynek célja a fenntarthatóság üzenetének elterjesztése iskolai keretek között. A Dobozi Általános Iskolától erre a hétre kapott meghívást a Körösvidéki Horgász Egyesületek Szövetségének Ifi Klubja. A KHESZ Ifjúsági referense Metzker Krisztina tematikus programmal érkezett, melyben többek között szerepelt a horgászat, halak, vizes élőhelyek védelme is. A felső tagozat megtekintette Szendőfi Balázs - Volt egyszer egy vadvízország - című filmjét is, ami a Körösök élővilágát mutatja be. 
Ez a nap reméljük újabb  alkalmat biztosított a gyerekek ismereteinek gyarapítására a projekt alapú foglalkozások során. Fontosnak tartjuk, hogy már ebben az életkorban megismerjék a témákat, és felfigyeljenek személyes érintettségükre a Föld és vizeink védelme érdekében. Köszönjük a meghívást Váradi Edit igazgatóhelyettes asszonynak. Az együttműködést a dobozi Petőfi Horgász Egyesületnek és elnökének Metz Józsefnek. Mindenkinek további sikeres munkát kívánunk!