Farsang, játszóház

A farsang a tavaszvárás ünnepe, a tréfálkozás, mulatozás időszaka. Arról, hogyan telt a farsang a Dobozi Általános Iskolában, Zsigmond Károly iskolaigazgató számolt be:

"Iskolánkban évtizedek óta hagyománya van a farsangi mulatságnak. Idén sem maradt el, tanulóink nagy örömére. A több napos programsorozat fánksütő versennyel indult, melyen a felsős tanulóink mutathatták be tudásukat és szebbnél szebb fánkokkal lepték meg a zsűrit. A napközis konyha, kérésünknek eleget téve (amit ezúton is köszönünk!) igazi, házi készítésű lekváros fánkokat készített minden tanuló és dolgozó részére. A délutáni órákban alsós tanulóink játszóházban vehettek részt, ahol álarcokat, farsangi kellékeket készíthettek maguknak a pedagógusok segítségével. Másnap folytatódott a farsangi mulatság jelmezekkel, tombolával, játékokkal, szendvics és sütemény hegyekkel, tortákkal. Azt gondoljuk, minden diák és pedagógus jól érezte magát az idei ünnepségen is.

Köszönjük a szervezők munkáját, a szülők közreműködését, helyi vállalkozók támogatását."