Egy család, egy virág

            Harmadik alkalommal borult virágba sok szorgos kéz segítségével a Dobozi Általános Iskola. Az „Egy család egy virág” program keretében feldíszítjük, megszépítjük, családiasabbá, otthonosabbá tesszük iskolánk amúgy is szép épületét. Ilyen környezetben öröm a tanulás-tanítás.
A tanulók, pedagógusok, az itt dolgozók mind-mind saját feladatuknak tartották a szebbnél-szebb virágok behozatalát, mellyel támogatták, segítették, hogy ez a kezdeményezés továbbra is megmaradjon, értelmet kapjon. Rengeteg virág gyűlt össze, melyeket a tavalyi évben elkészült faládákba, a fák körüli kis virágágyásokba, s az idén elkészült rönk virágládába helyeztünk. Itt szeretném megköszönni Megyeri Lajos támogató munkáját, ami Tomink és Laci bácsink rengeteg segítségét.
            Az iskola előtt elhaladó járókelők megcsodálhatják azt a helyet, ahol „dolgozunk” mi pedagógusok és gyermekek egyaránt. Jó látni az eredményét egy olyan ötletnek, mely ha közös összefogással, akarattal társul milyen csodálatos eredményre képes.
            „ A tavasz kiszabadítja a virágokat, hogy színesre fessék a nevető földet.” - Reginvald Heber

                                                                                                                                                                                                        Tisztelettel: Pántya Katalin