Egészségi vetélkedő

„Az egészség a legdrágább kincsünk” – szoktuk mondani, s ez valójában így is van. Ezért fontos az egészségnevelés, egészségfejlesztés. Az idei vetélkedő szervezői, Karádi Éva, Pásztorné Králik Ildikó és Tóthné Székely Ildikó, a harmadik évfolyam tanítói voltak.

Vetélkedőnk célja az volt, hogy a gyerekek tudják, hogy az egészséges táplálkozásban milyen alapanyagok élveznek preferenciát, hogy tisztában legyenek a mozgás élettani hatásaival, és szabadidős programjaik többségében is ezek a tevékenységek domináljanak.

 A játékos délutánunkon alsósaink jókedvűen, vidáman ismerkedtek meg a zöldségekkel, gyümölcsökkel valamint az egészséges életmód alapjaival. Az elme élesítése után jöhetett a mozgásos tánc mindenki nagy örömére! A játékos torna ezen a délutánon is jelen volt, minden alsós örömmel mozgott.

Az egészségügyi vetélkedőnket eredményhirdetéssel zártuk, ahol mindenki almával, körtével, ivólével, fogkefével és fogkefetartóval lett gazdagabb az élmények mellett.

Tóthné Székely Ildikó