DOBOZI HŐSNŐ

Hősködésre hívta a hetedikes és nyolcadikos diákokat a Békéscsabai Evangélikus Gimnázium. A Hős-pályázat feladata a következő volt: „Tervezzétek meg egy általatok kitalált, emberfeletti képességekkel bíró pozitív hős karakterét!”
Péter Mónika, a Dobozi Általános Iskola 8. b osztályos tanulója mesélt a pályázatról, a végeredményről:
„A pályázatról úgy szereztem tudomást, hogy kedvenc rajztanárnőm Szatmári Istvánné Terike tanárnő hívta fel rá a figyelmemet. A tanárnő mindig figyelemmel kíséri a pályázatokat és lehetőséget lát bennem, ezért biztat, hogy részt vegyek rajtuk. Ezúttal szeretnék köszönetet mondani a tanárnőnek. Ezt a pályázatot a nyári szünet alatt készítettem sok aprólékos munkával. Azért is volt számomra kedves ez a feladat, mert azt az iskolát „építettem meg”, ahová felvételizni szeretnék. Amikor anyának küldték, hogy díjazott lettem, nagyon örültem neki. A díjátadón derült ki, hogy csak egyedül én készítettem térbeli makettet. A sok száz munka közül a legeredményesebb pályamunkák közt szerepeltem, ahol nyereményem egy 5000 Ft-os utalvány volt. Az igazgatónő külön megköszönte a munkámat és elmondta, hogy nagyon megérintette és szíven ütötte a pályázatom, hogy a BEG tanári csapatát szuperképességekkel ruháztam fel és az igazgatónőt védelmező tyúkanyónak mutattam be, ahol a tanárok és a gyerekek a szárnyai alatt biztonságban vannak. A díjátadó után az igazgatónő személyesen vezetett körbe a Művészeti Iskolában, ahol betekintést nyertem az összes szakra, amit ők tanítanak. Egyenként minden tantermet és szakmát bemutatott és elmesélte, hogy telnek egy-egy napjaik az intézményben. Az iskola falait a tanulók művei és vizsgamunkái díszítik. Nagyon megtetszett az iskola és jókedvvel és barátsággal váltunk el egymástól, hogy jövőre újra találkozunk, de mint már diákja az iskolának.”