Csaba királyfi útján

Csaba királyfi útján

 
 

Csaba királyfi útján címmel országos rajzpályázatot hirdetett általános- és középiskolák tanulói számára a Tűz-kör Közhasznú Kulturális Egyesület és a Csabagyöngye Kulturális Központ. Az alkotásnak Csaba királyfihoz vagy a magyar őstörténethez kapcsolódó monda részletét vagy teljes egészét kellett ábrázolnia.

A zsűri tagjai: Herczeg Tamás tanácsnok, a Csabagyöngye Kulturális Központ igazgatóhelyettese, Mészáros Zsuzsanna a Munkácsy Mihály Emlékház művészeti vezetője, valamint Fábián Erzsébet az Arany János Művelődési Ház munkatársa.

A pályázatra 16 településről 146 alkotás érkezett be. Molnár Nóra, a Dobozi Általános Iskola egykori tanulója Balogh Lászlóné ösztönzésére vett részt a pályázaton. A közös munkát ismét siker koronázta, hiszen Nóri „Útban a Kárpát-medence felé” című munkája a 2. helyen végzett a középiskolások kategóriájában. 

Gratulálunk, további eredményes együttműködést kívánunk!