Bendegúz anyanyelvi tanulmányi verseny

Ők képviselték iskolánkat az anyanyelvi versenyen

Idén 15. alkalommal hirdette meg a nyelvÉSZ nemzetközi anyanyelvi tanulmányi versenyt a Bendegúz Gyermek- és Ifjúsági Akadémia. Az iskolai fordulót 2014. február 28-án írták a diákok országszerte, így a Dobozi Általános Iskolában is. Hét tanulónk – Földi Laura 2. b (felkészítője Kissné Lukucz Katalin), Békési Zoltán és Tóth Éva 4. a (felkészítőjük Debreceni Hajnalka), Pribojszki Péter 4.b (felkészítője: Gógné Szőke Ildikó), Erdős Angelika és Rézműves Boglárka 5.a (felkészítőjük Paukertné Szabó Mária) és Molnár Petra 6.a (felkészítője: Futakiné Debreczeni Ilona) - a megyei fordulóban képviselte iskolánkat 2014. március 28-án, Békéscsabán a Lencsési Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolában, ahol mintegy 230 tanuló mérte össze tudását. A megyei fordulóban Rézműves Boglárka a második helyen végzett.  Futakiné Debreczeni Ilona