Anyák napi műsor 3.a osztály

Isten éltessen minden kedves Édesanyát!

Milyen csodálatos dolog, hogy amikor a természet megújul, s az év legszebb hónapja van, az első vasárnap mindenhol egy valakit köszöntenek a gyermekek: az Édesanyákat.

Iskolánk 3a osztályos tanulói, május 22-én köszöntötték szívük szeretetével, a megjelent édesanyákat és nagymamákat. Megköszönték az édesanyák fáradozását, gondoskodását, mindazt, amit önzetlenül tesznek nap-mint nap gyermekeikért. A rajz és technika órákon a gyerekek ajándékokat készítettek az édesanyák, nagymamák számára. Minden diák átérezte az ünnep fontosságát és precíz odafigyeléssel ügyeskedett a csodaszép kézműves munkák elkészítésében. A versek, dalok tanulása „nagy titokban” az osztálytanítók segítségével történt. Zárásként, projektoros kivetítéssel anyák napi üzenet videó felvételek peregtek a vendégeknek.

„Anyák napján szóljon a dal,

és legyen bennünk hála,

mert anyuka nélkül nem jöhettünk

volna e szép világra.

Anya csak egy van - szól a mondás,

és szomorú, akinek egy sincs,

Hát köszöntsünk minden anyukát,

a szeretet a legnagyobb kincs.”