Alsós farsang

Alsós farsang 2017. március 4.

Bár már elszaladt a farsang farka, ez nem gátolta a Dobozi Általános Iskola alsós tanulóit abban, hogy még egy utolsót együtt bulizzanak, és végleg elűzzék a telet.

A műsor a 2.a osztályosok produkciójával kezdődött.

A besötétített színpadon fény és hangjáték kíséretében arábiai sivatag felől érkező struccokként jelentek meg. Táncukkal elkápráztatták a közönséget.

1.b osztályosok híres ügynökök bőrébe bújtak, felelevenítették szupertitkos, mindent felülmúló hőstetteiket. Erre a napra tervezett akciójuk az eltűnt dobozi balett-táncosok megkeresése volt. Az ügyben segítette a nyomozást az öt különleges ügynök is.

Napjainkban elengedhetetlen más kultúrák szokás-, és hitrendszerének megismerése. A 2. b osztályosok segítségével egy török szultán életébe pillanthattunk be egy rövidke időre.

Az 1.a osztályosok Csukás István Süsü, a sárkány című meséjének szereplőivel ismertettek meg bennünket a darabban elhangzó dalok segítségével. Osztályfőnökük célja az volt, hogy a mai, modern mesék mellett megismertesse gyermekeinkkel azokat a meséket is, amelyeket mi szerettünk akkor, amikor annyi idősek voltunk, mint most ők.

Ősidők óta örök ellentét van a macskák és az egerek között. A 4. b osztályosok Hofi Géza Macskaduett című zenéjére bemutatták, hogy a régi ellenségekből hogyan lehetnek jó barátok, hogyan tudnak békében megférni egymással, ahogy most már ők is.

A 3.a bejelentkezését láthattuk Koreából, ahol a helyi popsztár PSY tanítványai lehettek. Olyan tehetségeseknek bizonyultak, hogy jelentkezhettek az ottani FIX-Factorba. Ebből láthattunk egy kis ízelítőt.

A műsort a 4. a- osztályosok produkciója zárta, melynek címe Midget dance, törpe tánc. Talán azért választották, mert nemsokára ötödikesek lesznek és egy kicsit félnek tőle???? Jobban szeretnének " kicsik" vagyis "törpék"  maradni? Sajnos az időt megállítani ők sem tudták, de erre a néhány percre sikerült megtörpülniük.

A délután további részében táncházra, arcfestésre, tombolasorsolásra került sor.  A zenéről Szilágyi Szabolcs gondoskodott.

Az asztalok tele voltak finomságokkal, melyek a negyedikes szülők keze-munkáját dicsérik. Köszönjük a sok segítséget, a sok tombolatárgyat, szerencsekerék felajánlást.

Ezúton is szeretnénk megköszönni valamennyi alsós kollégánknak a felkészítő munkáját és a sok segítséget, melyet a jelmezkészítésben, dekorációban, díszlettervezésben, lufihajtogatásban nyújtottak.

Köszönjük szponzoraink támogatását is.

 

SZPONZORAINK VOLTAK

 • CBA
 • PAPP CUKRÁSZDA
 • ESZTIKE BÜFÉ
 • ISKOLAI BÜFÉ
 • MARIKA VIRÁGBOLT
 • LIZZY VIRÁGBOLT
 • POSTA
 • RENDŐRSÉG
 • KÖVES MIHÁLY POLGÁRMESTER
 • ZSIGMOND KÁROLY INTÉZMÉNYVEZETŐ
 • DOBOZI KÖZÖSSÉGI HÁZ – ÉS KÖNYVTÁR
 • GONDOZÁSI KÖZPONT
 • NAPKÖZIS KONYHA
 • BALOGH LÁSZLÓNÉ
 • SAJTI ÉVA
 • SZILÁGYI SZABOLCS
 • ARATÓNÉ VÁGNER MARGIT
 • KUDARI ISTVÁN
 • MOLNÁR ERIKA
 • SZABÓ TÜNDE
 • DALMADI FERENCNÉ
 • SZŰCS LÁSZLÓ
 • 4.A ÉS 4.B OSZTÁLY SZÜLEI
 • OSZTÁLYFŐNÖKÖK
 • LUFIHAJTOGATÓK: KISSNÉ LUKUCZ KATALIN, DEBRECENI HAJNALKA, KÁDÁR ÁDÁMNÉ
 • DÍSZLET: GYŐRFI SZILVIA, KRISÁN EDINA
 • 8. A  8. B OSZTÁLY TANULÓI

 

ILLIK JÓZSEFNÉ, VÁRADI EDIT NEGYEDIKES OSZTÁLYFŐNÖKÖK