ALGYŐN JÁRT A KINCSESDOBOZ

2017. november 24-én az Algyői Fehér Ignác Általános iskola által megrendezett regionális ökoiskolai vetélkedőn jártak iskolánk tanulói. A „Gyógynövények”címmel megrendezett vetélkedőn Szatmári Petra 6. a, Szűcs Edina Alexandra 7.a, Czegle Zsolt Bendegúz 5. a és Pribojszki Péter 8. a osztályos tanuló képviselte iskolánkat Kincsesdoboz néven. „Fűben, fában orvosság van” - mondták a régiek. Ők négyen vállalták, hogy őseink nyomdokain haladva alaposabban megismerik a tucatnyi gyógyító növényt. A felkészülést Balogh Lászlóné Lívia tanár néni segítette. Az érdekes, sokrétű feladványt tartalmazó feladatsorok sok fejtörést, kreativitást, igazi csapatmunkát kívántak a versenyzőktől. Csapatunk a jó hangulatú tudáspróbán sok tapasztalatot gyűjtve IV. helyezést ért el a szegedi és algyői diákok között. Gratulálunk a csapatnak!

Doboz Nagyközség Önkormányzatának köszönjük az utazáshoz nyújtott segítséget, Turákné Szente Adél tanár néninek pedig a kíséretet!