Adj teret a mozgásnak!

Ebben az évben is, mint már évek óta örömmel csatlakoztunk az Európai Diáksport Napja /European School Sports Day/ kihívásához. A szeptember 24-ei felhívás úgy szólt, hogy „Adj teret a mozgásnak!” Mi ezt próbáltuk kreatívan megoldani, minél színesebben teljesíteni, megmozgatva valamennyi tanulónkat. A napot a futással kezdtük, a 2021 méter lefutása után a gyerekek különböző mozgásformákat végeztek, osztályokra bontva. Az alsó tagozatosok az udvarunkon lévő ugróiskolát használva végeztek különböző mozgásformákat, valamint az első osztályosok a szivacskézilabda sportággal ismerkedhettek, a labdakezelést, átadásokat, más labdatípusokat is megismerve. A ligetünkben lévő játszótéren is folyt a sportolás, a mászókák és az akadályok adta lehetőségeket, kihívásokat ott is teljesítettük. A negyedikesek „minden szinten” is mozogtak, bejárva a lépcsőházat, emeleti folyosót, az ott elhelyezett akadálypályát teljesítve. Végül ők is építhettek akadályokat, amit végre is hajtottak.
A délelőttünket sportolva, épülve, kihívást teljesítve töltöttük, adtunk teret a mozgásnak.

Debreceni Hajnalka